Pomoc notariusza w analizie umowy o pożyczkę.

Z miesiąca na miesiąc coraz więcej Polaków podpisuje umowy o pożyczkę i korzysta z kredytów hipotecznych. Pamiętać należy o tym, że umowy o pożyczkę lub kredyt hipotetyczny mogą zawierać różne haczyki, dlatego też warto najpierw dokładnie skonsultować umowę u doświadczonego notariusza.

Na jaką pomoc możemy liczyć u notariusza

Dobry notariusz powinien podpowiedzieć nam na jakie punkty w umowie należy zwrócić szczególną uwagę i co powinno wzbudzać naszą czujność. Notariusze w pierwszej kolejności powinni zwrócić naszą uwagę na wszelkie nieprecyzyjne przesłanki, które dotyczą opłat związanych z obsługą kredytu. Notariusz powinien dokładnie wyjaśnić nam jakie opłaty oraz prowizje może pobrać od nas bank podczas trwania całej umowy kredytowej. Bardzo wiele banków podaje w umowie wyłącznie minimalne opłaty i prowizje za swoje usługi, a w rzeczywistości może stosować praktycznie dowolnie wybraną stawkę według własnego uznania, przez co kredytobiorcy nie mogą oszacować ostatecznych kosztów kredytu.

Pomoc notariusza przed podpisaniem umowy

Do Kancelarii Notarialnej w miejscowości Poznań, warto wybrać się również nie tylko z otrzymaną umową, ale również przed wizytą w banku. Notariusz może podpowiedzieć nam o co będziemy mogli być zapytani w banku i jak odpowiadać, aby otrzymać kredyt na lepszych warunkach i przejrzystą umowę. Notariusz powinien wyjaśnić nam również od czego zależy oprocentowanie kredytu. Jest to w chwili obecnej jeden z najważniejszych parametrów każdej umowy kredytowej, dlatego też przed podpisaniem umowy, warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby dowiedzieć się czym tak naprawdę ono jest.

Zabezpieczenie kredytu

Notariusz może pomóc nam również w zabezpieczeniu kredytu. W dzisiejszych czasach zabezpieczeniem może być nie tylko poręczenie, ale również weksel, kaucja lub hipoteka. Notariusz wyjaśni nam jak działają poszczególne formy zabezpieczenia i które w naszym przypadku będą najkorzystniejsze. Każdy bank ma prawo do kontroli stanu zabezpieczenia, dlatego też warto zadbać o to, aby w umowie to prawo było dokładnie wyjaśnione, dzięki czemu będziemy wiedzieć na co może pozwolić sobie bank.

 

Po więcej szczegółów zajrzyj na: www.notariuszrataje.pl

,